July 3, 2020

ठमेलका व्यवसायीलाई घरभाडामा ५० प्रतिशत छुट दिइने

ठमेल

काठमाडौं । पर्यटकीय क्षेत्र ठमेलका व्यवसायी घरधनीबीच महिनादेखि एक वर्षसम्म ५० प्रतिशत घरभाडामा छुट दिने समझदारीभएको छ ।

पर्यटन क्षेत्रका २२ संस्थाले बिहीबार ठमेलमा संयुक्त पत्रकार सम्मेलन गरी ठमेलका घरधनीसँग भएको सहमति अनुसार एक वर्षसम्म५० प्रतिशत भाडा छुट दिने समझदारी बनेको जनाएका हुन्

कोभिड१९ महामारीका कारण देशकै प्रमुख पर्यटकीय क्षेत्र ठमेलका व्यवसायी पलायन हुदाँ त्यस क्षेत्रमा २७० कोठा तथा सटर खालीभएको ठमेल पर्यटन विकास परिषद्ले जनाएको

परिषद्द्वारा गठित कोभिड १९ पर्यटन व्यवसायी विपत् समन्वय समितिको पहलमा ठमेल क्षेत्रका ३५० व्यवसायी घरधनीबीच भाडाछुटको समझदारी भएको समितिका संयोजक भवी शर्माले जानकारी दिए उनले ठमेल क्षेत्रको व्यवसाय, व्यवसायी तथा घरधनीलाईजोगाउन सञ्चारलगायत सबै क्षेत्रको सहयोगको अपेक्षा गरिएको बताए

बन्दाबन्दीका कारण तीन महिनाभन्दा बढी समयदेखि प्रायः ठप्प ठमेल क्षेत्रका व्यवसायीले अहिलेकै अवस्थामा व्यवसायी पलायन हुनेअवस्था सिर्जना भएको बताएका छन् ठमेललगायत सम्पूर्ण पर्यटकीय क्षेत्रका व्यवसायीहरुले बन्दाबन्दी शुरु भएको मितिदेखि उपयोगगर्दै आएका कम्तीमा एक वर्ष सम्मका लागि विद्युत् महसुलको ५० प्रतिशत छुट विद्युत्को युनिट उठेको मात्र शुल्क लिनका लागिसम्बन्धित निकायमा अनुरोधसमेत गरिएको समितिद्वारा जारी विज्ञप्तिमा उल्लेख ठमेल क्षेत्रमा २०० भन्दा बढी घरधनी १० हजारव्यवसायी रहेको बताइएको

सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्ने संस्थाहरुमा परिषद्, ट्रेकिङ एजेन्सिज एसोसिएशन अफ नेपाल (टान), नेपाल एसोसिएशन अफ टुर एण्ड ट्राभलएजेन्ट्स (नाट्टा), नेपाल पर्वतारोहण सङ्घ नेपाल एसोसिएशन अफ र्याफ्टीङ एजेन्सी, नेपाल पर्यटक यातायात व्यवसायी सङ्घ, टुरिष्ट बस एसोसिएशन अफ नेपाल, गाउँ पर्यटन प्रवद्र्धन मञ्च नेपाल, नेपाल निर्यात परिषद्, विदेशी मुद्रा व्यवसायी सङ्घ नेपाल, कैलाश यात्रा सङ्घलगायत छन्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

पूर्वराजा बीरेन्द्रको निजी निवास सर्वसाधारणलाई खुला

काठमाडौं । तत्कालीन राजा वीरेन्द्र शाहको निजी आवासगृह श्रीसदन आजदेखि सर्वसाधारणका लागि खुल…