October 23, 2020

दुई हिमाल चढेर फर्किए बहराइनका राजकुमार

काठमाडौं बहराइनका राजकुमार मोहम्मद हामद मोहम्मद अल खलिफा मनास्लु लोवुचो हिमालको सफल आरोहण पछि शुक्रबारस्वदेश फर्र्केका छन्।

राजकुमार खलिफालाई संस्कृती, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री योगेश भट्टराईले त्रिभुवन विमानस्थलमा विदाई गरेका थिए उक्तअवसरमा राजकुमार खलिफाले हिमाल नै थाहा नपाएको आफू नेपालका हिमाल चढ्दा यहाँको प्राकृतिक सौन्दर्यताबाट ज्यादैरोमान्चित भएको नेपालमा नै बसौं बसौं लागेको बताएका थिए

एक महिना दिनको नेपाल बसाईको अनुभव मध्यपूर्वका जनतालाई बाड्ने पनि उनले बताएको मन्त्री भट्टराईके सचिवालयले जनाएको नेपालप्रति मेरो यति लामो बसाईमा कुनै गुनासो छैन, यहाँको आतिथ्यतादेखि लिएर हिमाल आरोहण अन्य प्राकृतिकसौन्दर्यताको अन्भव साच्चिकै स्मरणीय रह्योराजकुमार खलिफाले भने

मन्त्री भट्टराईले नेपालका हिमाल आरोहण गरेर पुरै मध्य पूर्वमा नेपालको सौन्दर्यताका बारेमा प्रचार भएको भन्दै राजकुमार खलीफालाईआभार व्यक्त गरे साथैं, उनले बहराइनसँगको हवाई उडान नियमित गर्न त्यहाँका नागरिकलाई नेपाल घुम्न पठाउन सहयोगी भुमिकाखेलिदिन पनि आग्रह गरे

नेपालका हिमाल आरोहण गर्न क्रिस्टिफर एन्थोनीको नेतृत्वमा राजकुमार खलीफा सहित १८ सदस्यीय टोली गत भदौ ३१ मा नेपालआएका थिए

टोलीमा बहराइनको रोयल गार्डमा कार्यरत् १५ जना बहराइनी जना बेलायती नागरिक थिए उक्त टोलीले ८१५६ मिटर अग्लोमनास्लु ६११९ मीटर अग्लो लोबुचो हिमाल आरोहण गरेको थियो मनास्लु हिमाल बेसक्याम्पबाट आठै दिनमा सफल आरोहण गरेकोथियो आरोहणका क्रममा टोलीले मनास्लु हिमालको १९०० किलो फोहोर मैला सफा गरेको थियो भने लोबुचोको सबै फोहोर सफाईगरेको थियो

Check Also

छिनखोला–बाह्रपोखरी पदमार्गको ”फाम ट्रिप”

मर्स्याङ्दी गाउँपालिका र इको हिमालले छिनखोला–बाह्रपोखरी पदमार्गको ”फाम ट्रिप” …